بیانیه حزب سکولار ایران در محکومیت آزار شهروندان ایرانی غیر شیعه

دانلود بیانیه زیر به صورت پی دی اف

بیانیه بهایی_Page_1

بیانیه حزب  ِ  سکولار  ِ    ایران در محکومیت آزار شهروندان ایرانی غیر شیعه

مورخه: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵

«حزب سکولار ایران، علی خامنه ای و تمامی مراجع تقلیدی که از آزار بهاییان حمایت کرده اند را به جنایت علیه بشریت متهم می کند.»

کرامت انسانی شعار محوری حزب سکولار ایران است، و از این رو، اولین بیانیه این حزب پس از تاسیس آن، به یک جنایت مداوم و سی و شش ساله اختصاص یافته است. بیش از سه دهه است که کرامت انسانی جمعی از هموطنان ما خدشه دار می شود،  و این اقدام زننده آنقدر تکرار شده که گویا قباحت خود را از دست داده است.

گرچه حکومت جمهوری اسلامی، به تمامی شهروندان ایران ظلم نموده است، اما این ظلم و ستم بر شهروندان غیر شیعه، افزون بوده، و در این میانه، بهاییان بیش از دیگران آزار دیده اند.

برای ساخت ایرانی آباد و سربلند، می بایست آشتی ملی صورت پذیرد، و اولین قدم برای رسیدن به آشتی ملی، پذیرش عمومی رنج هایی است که به صورت مضاعف، بر تمامی شهروندان غیر شیعه ایرانی، از جمله دگر اندیشان، بهاییان، یهودیان، مسیحیان و یا حتی مسلمانان سنی در سی و شش سال اخیر روا شده است.

حزب سکولار ایران، به نمایندگی از اعضای خود، ضمن به رسمیت شناختن تمامی ظلم و ستم هایی که بر شهروندان ایرانی غیر شیعه از سوی حکومت ج.ا. روا شده است؛ رهبر جمهوری اسلامی و تمامی مراجع تقلید شیعه حامی آزار بهاییان را به جنایت علیه بشریت متهم می کند.

حزب سکولار ایران تاکید می کند که در این جنایت سازمان یافته شده علیه بهاییان، نه تنها عاملان اجرای احکام به مقصر و مسوول هستند، بلکه حامیان فکری، و کسانی که چنین اعمال غیر انسانی را نیز مجاز شمرده اند، مجرم محسوب می شوند، و از آنجایی که برخی از مراجع تقلید شیعه، در توجیه این جنایات نقش داشته اند، حزب سکولار ایران آنها را نیز به جنایت علیه بشریت متهم می کند.

حزب سکولار ایران خواستار تشکیل یک کمیته حقیقت یاب بین المللی برای رسیدگی به جنایت علیه بشریت، و آزار سازمان دهی شده بهاییان است.

حزب سکولار ایران، خواستار توقف فوری این جنایت سازمان یافته می باشد، و به شهروندان ایران یادآور می شود که تقبیح چنین اعمال زننده ای، وظیفه حداقلی هر شهروند ایرانی است. 

خاستگاه حزب سکولار ایران در جامعه، قشری از ایرانیان خردگرا است که به کرامت تمامی شهروندان جامعه باور دارند، از این رو است که نقض حقوق انسانی دگر اندیشان و اقلیت های مذهبی در ایران از دغدغه های این حزب به شمار می رود. ما به کرامت انسانی تک تک شهروندان ایران، فارغ از هر عقیده و مذهبی، باوری عمیق داریم.

جنایت سازمان یافته حکومت ج.ا. علیه هموطنان بهایی، خود نمونه ای است که نشان می دهد چرا می بایست دین از حکومت جدا باشد.

سیاست سرای حزب سکولار ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *